Myślisz, że bez odpowiedniego zestawu ćwiczeń możesz się pożegnać z marzeniami o płaskim brzuchu? Występując w negliżu – z pewnością. Ale oprócz tego, odpowiednia stylizacja podziała niczym aerobiczna 6 Weidera.

 

Godziny spędzone na siłowni nie niwelują lekkiego brzuszka? Zamiast załamywać ręce, uzupełnij swoją garderobę tak, by sprytnie ukryć dodatkowe centymetry w pasie. Jak?

Postaw na kontrast!

Zestawy „na cebulkę” to twój modowy must have! Noś t-shirty, a na nie zakładaj rozpięte swetry lub koszule. Ważne jednak, abyś pamiętał o jednej zasadzie. To co pod spodem powinno być ciemniejsze i absolutnie pozbawione wzorów. Ubranie na wierzchu może być jaśniejsze i wzorzyste. Dzięki takiemu zabiegowi optycznie wyszczuplisz brzuch. Ciemny t-shirt pod spodem stworzy smuklejszą linię, a jaśniejszy kolor na zewnątrz będzie bardziej przykuwał uwagę, odwracając ją od nielubianego przez ciebie miejsca.

Twórz pionowe linie i odwracaj uwagę

Wszystko co będzie układało się w pionową linię – wzór w pionowe paski, linia kontrastujących z materiałem guzików, czy widoczny suwak rozpinający bluzę, będzie wysmuklało brzuch. Optycznie odwrócisz uwagę od okolic pasa jeśli postawisz chociażby na koszulę z kołnierzykiem i mankietami w innym kolorze niż reszta ubrania. Taka magia na prawdę działa!

Polub dodatki!

Nawet jeśli kiedyś minimalistycznie podchodziłeś do kwestii męskich dodatków, teraz powinieneś je polubić. Krawat czy szal przewieszony przez szyję to idealne dodatki na odwrócenie uwagi od brzucha. Tworzą pionowe linie, które wysmuklają sylwetkę. W tym wypadku także przyda się kontrast. Jeśli zakładasz jasną koszulę, wybierz ciemne dodatki i na odwrót.

Co z ubraniem wierzchnim?

Wystrzegaj się krótkich kurtek i długich płaszczy. Te pierwsze mogą optycznie powiększać brzuch, zwłaszcza jeśli mają krój ściąganej na dole „szwedki”. Długie płaszcze z kolei zazwyczaj źle układają się na sylwetkach z brzuszkiem – odstają na dole jeszcze bardziej przykuwając uwagę do brzucha.

Co zatem będzie najlepsze? Wybieraj krótkie płaszczyki sięgające do linii bioder. Ta długość idealnie zakryje centymetry w pasie i wysmukli górną partię sylwetki. Wybieraj płaszcze dwurzędowe ze sztywniejszych tkanin, które utrzymają w ryzach dodatkowe ciałko. Wybierając takie okrycie unikaj też obfitych kieszeni na wysokości brzucha. Najlepsze będą ukryte kieszenie z niewielkimi ukośnymi patkami lub wypustkami – takie optycznie wysmuklą brzuch.

Czego się wystrzegać?

Wyrzuć z szafy:

  • Bluzy i koszule w poziome pasy – optycznie poszerzają nie tylko ramiona, co akurat jest wskazane, ale też dodają centymetrów w pasie.
  • Bluzy typu kangurka – krój z dużą kieszenią na brzuchu nadaje się tylko dla panów z płaskim brzuchem, lub dla tych, którzy chcą wyglądać „misiowato”.
  • Kamizelki garniturowe – noszone do garnituru muszą być zapięte, co optycznie poszerza brzuch. Co prawda, większość kobiet uznaje tę część garderoby za niezwykle seksowną, ale dobrze wyglądają w niej tylko smukli mężczyźni. Wyjątek? Rozpięta kamizelka noszona do wypuszczonej koszuli – taki zestaw jest dopuszczalny nawet dla panów z brzuszkiem. Można go jednak nosić tylko casualowo, do jeansów.

 

No comments yet.

Have something to say?