Miłorząb dwuklapowy to gatunek drzewa zwanego również Ginkgo biloba lub miłorzębem japońskim, choć naturalnie występuje wyłącznie w południowo-wschodniej części Chin. Jest źródłem dużych ilości flawonoidów glikozydowych i terpenów, które odpowiadają za niezwykłe właściwości autoregeneracyjne drzewa, a także powszechnie ceniony potencjał w zakresie profilaktyki chorób związanych z procesem starzenia się organizmu.
Wyciąg z miłorzębu wzmacnia naczynia krwionośne i zwiększa ich elastyczność oraz usprawnia krążenie, przez co m.in. zmniejsza uczucie drętwienia kończyn, ale przede wszystkim zwiększa wykorzystanie tlenu i glukozy przez komórki mózgowe, a tym samym korzystnie wpływa na zdolność koncentracji, uczenia i zapamiętywania. Miłorząb dwuklapowy chroni przed chorobą wieńcową, udarami mózgu, zakrzepicą, demencją oraz niektórymi powikłaniami cukrzycy (m.in. retinopatią cukrzycową, zaburzeń ukrwienia stóp i chorobą niedokrwienną serca).
Sprawniejsze krążenie ma ogromne znaczenie przede wszystkim dla osób starszych, zwłaszcza cierpiących na cukrzycę, ale korzyści z suplementacji ginkgo biloba odczują także osoby młode, intensywnie uczące się i wyczynowo uprawiające sport. Preparaty zawierające wyciąg z miłorzębu działają tonizująco na układ nerwowy, a także usprawniają transport składników odżywczych do mięśni i wspomagają procesy regeneracyjne.

Have something to say?